Menu

Aerobik aktuality

Videá

360° virtuálna prehliadka

Starfit najsympatickejšie Fitko v meste

Druhy cvičení

BODYART

Prioritou BODYARTu je posilniť ľudskú bytosť ako celok. Riadi sa myšlienkou filozofie "Jing-Jang", kombinuje funkčný tréning a klasické techniky dýchania, výdrže a strečing na vytvorenie synergie fyzického tréningu (tréning tela) a relaxácie (cvičenie mysle a vnútra). Cieľom tréningu BODYART je zabezpečiť správne fungovanie celého tela. Podstatou cvičenia je kombinovanie pozícií a cvikov s pravidelným a hlbokým dýchaním. Pozornosť je sústredená na stred tela - panvové dno a brušné svalstvo.
Pravidelným cvičením BODYARTu dosiahneme stabilizáciu a zosilnenie pohybového aparátu, ktoré pozitívne ovplyvnia fungovanie celého nášho tela.
BODYART cvičenie

 

TRX Fitness - zvýšte športový výkon

Suspension training so systémom TRX Vám pomôže vybudovať stabilné telo, zvýši pohyblivosť vo všetkých smeroch a tým zvýši Vašu výkonnosť vo všetkých športoch. Ovládnite dokonale svoje telo a precvičte aj svaly o ktorých ste ani netušili, že ich máte.

Skúsení tréneri vedome využívajú práve formy cvičenia, kde sa používa váha vlastného tela ako sú kliky, drepy alebo cviky na hrazde a bradlách. Počas cvičenia využívate iba váhu vášho tela a intenzitu záťaže meníte uhlom sklonu proti zaveseniu systému TRX.

Tento systém cvičenia, Vás tiež preventívne ochráni pred zraneniami.
TRX cvičenie

 

OVERBALL

Cvičenie s overballom je vhodné pre dospelých i pre deti. Ponúka množstvo cvičebných variácií, pomôže vám precvičiť a ponaťahovať všetky telesné partie. Cieľom cvičenia s OverBall-mi je, telesná rovnováha, teda rovnováha medzi svalovými skupinami, z ktorých niektoré musíme posilniť a iné natiahnuť tak, aby náš pohybový systém fungoval správne, bez problémov a bolestí. Je to unikátne spojenie rôznych cvičebných techník - power stretching, pilates, balantes, chrbtová gymnastika, fitness yoga, pretvorí naše svaly na pevné, pružné a štíhle. Naše kĺby a chrbticu uvoľní a zmierni bolesti. Overball je podobný fitlopte,ale má priemer len cca 26 centimetrov. I keď sa to nezdá, overball má nosnosť až 150 kilogramov. Nemusíte sa teda obávať, že keď sa naň posadíte, praskne alebo inak sa poškodí. Môžete cvičiť s úplne alebo čiastočne nafúkanou loptou. Overball umožňuje prevádzať mnohostrannú činnost k upevneniu Vášho zdravia aj k Vašej relaxácií . Cvičenie s touto loptou znižuje napätie organizmu, posilňuje brušné a chrbtové svaly a aktivuje kĺby.

 

PORT DE BRAS

je nový cvičebný program zo skupiny Body and Mind, ktorý vznikol spojením klasického a moderného tanca, strečingu a pohybov pre účinné posilnenie a natiahnutie svalov celého tela.Vďaka hudbe v štýle Chill Out, Etnic Chill Ambient ( Flamenco, Indian, Arabian ), klasickej a relaxačnej hudbe, pravidelnému hlbokému dychu a koncentrácii na vlastné telo prináša PortDeBras psychickú relaxáciu a viditeľné výsledky v držaní tela, zlepšení koordinácie a ladnosti pohybov. PortDeBras je cvičenie, ktoré zvládne každý, nevyžaduje predchádzajúcu tanečnú prípravu.

 

Body & Mind in Sync

Tak ako hovorí samotný názov, cieľom „Body & Mind in Sync“ (B&M) je vytvoriť harmóniu a zosynchronizovať telo a myseľ. Cvičenie integruje 3 oblasti – Tai Chi, Jógu a Pilates a kombinuje rôzne druhy tancov. B&M je dôsledne zladené inšpirujúcou hudbou, v rytme ktorej budete počas cvičenia zapájať svaly, o ktorých ste možno nikdy ani netušili. Pravidelným cvičením B&M dosiahnete získanie rovnováhy (fyzickej a psychickej), zvýšenie ohybnosti, spevnenie svalstva a uvedomenia si čoho všetkého je vaše telo schopné. Cvičenie kladie dôraz a učí správnej technike dýchania. B&M je vhodný pre začiatočníkov i pokročilých. Je niečím, čo je naozaj hodné vyskúšania a zistenia, čo všetko môžete svojmu telu a mysli dopriať... Hodiny „Body & Mind in Sync“ precvičuje renomovaná kvalifikovaná zahraničná lektorka v anglickom jazyku – takže počas cvičenia naozaj vytrénujete nielen svoje telo, ale tiež „english skills“!

 english flag

As in the name, “Body & Mind in Sync,” strives to create harmony,  synchronizing your body and mind.  This is achieved by mainly using three disciplines, Tai Chi, Yoga and Pilates, as well as elements of different styles of dance.  It is wonderfully choreographed to music meant to inspire and challenge you.  In the very least,  you will get a great stretch, feeling muscles you never knew existed. Beyond that you will  increase your balance (physical and emotional), flexibility, strength, and creater greater awareness as to what your body is capable of. Following 50 minutes of body and mind work, you will come to relax and meditate for the final ten minutes, with the focus being on calming the mind, & trying to remain in the present moment by paying attention to the breath.  “Body & Mind in Sync” is an all level class from beginners to advanced.  Truly something to be experienced, come and see for yourself, how you will benefit from this enriching class.

 

BODY WORK

Body work je silovo vytrvalostný tréning zameraný na posilnenie svalstva celého tela. Pri cvičení sa využíva váha vlastného tela, gumičky, malé činky atď.

 

INTERVAL BODY WORK

Interval BW je hodina aerobiku, počas ktorej sa pravidelne strieda posilňovacia časť s aeróbnou. Je to vysoko intenzívne cvičenie vynikajúce na zvýšenie kondície, redukciu tuku a posilnenie svalstva celého tela.

 

POWER STEP

Power step je silovo vytrvalostný tréning zameraný na posilnenie svalstva celého tela. Pri cvičení sa využíva schodík(step). Pri tomto tréningu dochádza k vysokej spotrebe energie a spaľovaniu tukov, má výborné účinky pri formovaní stehenných a sedacích svalov.

 

POWER JÓGA

využíva základne prvky jógy , pomáha posilniť, natiahnuť ,tvarovať naše telo a uvolniť našu myseľ. Cieľom je celkové uvoľnenie tela a formovanie postavy. Je výborným prostriedkom na uvoľnenie stresu a napätia.

 

MIX AEROBIC

Aeróbne cvičenie s využitím základných krokov a krokových v kombinácii so silovým tréningom. Počas hodiny sa postupne nenútenou formou naučíte zostavu pri ktorej sa posilníte srdcovo – cievny systém, pohybový aparát, kondíciu a koordinačné schopnosti a posilníte svalstvo celého tela.

 

ZUMBA FITNESS

Zumba fitness kombinuje dynamickú latinsko - americkú hudbu a unikátne a exotické tanečné a aeróbne pohyby. Striedajú sa rýchle a pomalé rytmy ako Salsa, Merengue, Cumbia, Flamenco, Reggeatton, Belly Dance a omnoho viac. Zumba je zároveň efektívna, je založená na princípe intervalového tréningu a zameriava sa na svalové partie ako zadok, nohy, ruky, brucho a ten najdôležitejší sval tela, vaše srdce!

 

BOOTCAMP

Bootcamp je tréningový program, pri ktorom si v krátkom čase precvičíte celé telo, svaly aj srdce. Cvičenie efektívnym spôsobom zahrňuje základné cviky, ako sú kliky, drepy, sed-lahy, výpady a skákanie, a iné cviky s využívaním záťaže, ktoré sa obmieňajú zábavnou formou. Intenzitou dosahujete vlastné limity, čím efektívne spaľujete kalórie. BC je plný zábavy. Vyskúšajte niečo nové.

 

PILATES MEDICAL

kombinuje fenomenálne Pilatesove techniky s modernou rehabilitačnou medicínou. Systém je založený na precíznej práci s ľudským telom pod kontrolou fyzioterapeutov, certifikovaných inštruktorov. Pracuje s váhou segmentov vlastného tela. Svaly sú namáhané v ťahu a osovom predĺžení.